Edukacja okołoporodowa

W ramach opieki okołoporodowej już od 21 tygodnia ciąży nasze ciężarne mają możliwość skorzystania ze spotkań z położną. Spotkania odbywają się w kobiecym gronie, panuje kameralna atmosfera i każdej z Pań poświęcona jest odpowiednia uwaga.

Spotkania odbywają się w poniedziałki około godziny 13. Ze względu na duże zainteresowanie, wychodzimy naprzeciw Państwa oczekiwaniom i organizujemy często w jednym dniu dwie tury spotkania.

Terminy oraz tematy spotkań z położną wrzesień/październik

16.09 BRAK ZAJĘĆ

23.09 godz. 14:00 – pielęgnacja dziecka, gość z firmy Ceba – prezentacja produktów dziecięcych i dla kobiet po porodzie,

30.09 godz. 14:00 – gimnastyka dla ciężarnych – praktyczne ćwiczenia przygotowujące do porodu,

07.10 godz. 14:00 – spotkanie z neurologopedą,

14.10 BRAK ZAJĘĆ

21.10 godz. 14:00 – gimnastyka dla ciężarnych – praktyczne ćwiczenia przygotowujące do porodu,

28.10 godz. 14:00 – połóg – czym jest, jak funkcjonować i radzić sobie podczas jego trwania,

Dla kobiet od 21 tygodnia ciąży.

  • Kameralna atmosfera,
  • Zdobycie wiedzy praktycznej oraz teoretycznej w kobiecym gronie,
  • Spotkania z osobami z wielu dziedzin medycznych oraz z firmami oferujących produkty dla dzieci jak i dla przyszłych mam,
  • Opieka wykwalifikowanej położnej,

W trakcie spotkań wykonujemy ćwiczenia oddychania torem przeponowy, ćwiczenia przygotowujące do porodu oraz ogólne które poprawiają kondycję.

W czasie spotkań z położną poruszane są tematy od początku ciąży aż pod koniec połogu. Tematy obejmują również opiekę nad noworodkiem jak i karmienie piersią. Częstymi gośćmi spotkań są przedstawiciele firm medycznych oraz lekarze.