Warsztaty rehabilitacyjne

Serdecznie zapraszamy na niezwykle użyteczny warsztat, w którym uczestnictwo rekomendujemy każdej ciężarnej. Oferujemy kompendium profesjonalnej wiedzy doświadczonego fizjoterapeuty z zakresu uroginekologii.
Pełne cennych wskazówek dotyczących m.in.  przeciwdziałaniu przeciążeniom kręgosłupa w ciąży i po porodzie, pracy nad mięśniami dna miednicy, postępowania z blizną po cesarskim cięciu czy rozejściem mięśni brzucha. Zajęcia maja charakter praktyczny, rozłożone są na dwa dwugodzinne moduły, do udziału w których zapraszamy również waszych partnerów ( drugie spotkanie). Warsztaty prowadzi fizjoterapeuta dr Aleksandra Chudobina.
Koszt uczestnictwa w obu częściach warsztatu 200 zł od pary.
Data najbliższego warsztatu 16.12.2019 godz 9 00 – 11 00 oraz 17.12.2019 godz. 17 00 – 19 00.
Program warsztatów:
Spotkanie pierwsze:
1. Zmiany w postawie kobiet ciężarnych i przeciwdziałanie przeciążeniom kręgosłupa
2. Mięśnie dna miednicy – ich funkcje w stabilizacji tułowia, wpływ na przeciążenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz ich rola w czynnościach fizjologicznych oraz seksualnych. Błędy popełniane przez kobiety w ich lokalizacji i pracy nad nimi.
3. Ciąża, poród drogami naturalnymi/przez cesarskie cięcie i połóg w aspekcie oddziaływania na dno miednicy. Ćwiczenia i metody pracy z mięśniami dna miednicy w tych okresach oraz profilaktyka „spustoszeń poporodowych”
4. Dozwolony wysiłek fizyczny i najkorzystniejsze formy ruchu dla kobiet ciężarnych.
Drugie spotkanie:
1. Niefarmakologiczne metody walki z bólem porodowym (pozycje porodowe, masaż, TENS)
2. Pionizacja pooperacyjna i mobilizacja rany pooperacyjnej po cesarskim cięciu, zapobieganie zrostom i bliznowcom
3. Rozpoznanie i leczenie rozejścia mięśnia prostego brzucha oraz przepukliny pępkowej, kinesiotaping w ciąży i w połogu,
4. Trening mięśni brzucha i dna miednicy-kiedy i jak zacząć ćwiczyć po porodzie
5. Profilaktyka nietrzymania moczu
Zapisów dokonywać można drogą telefoniczną.