Poradnia laktacyjna

Naturalne karmienie jest inwestycją w zdrowie dziecka, a dla kobiety szansą na zbudowanie niezwykłej więzi z maleństwem.
Poradnia Laktacyjna prowadzona jest przez Dorotę Fortunko – Międzynarodowego Dyplomowanego Konsultanta Laktacyjnego IBCLC.

Karmienie piersią jest bardzo ważnym etapem w życiu mamy i dziecka. Nasza Poradnia FORTMEDICA ma na celu pomoc oraz wsparcie tego procesu.

W Poradni Laktacyjnej pomagamy rodzicom poradzić sobie z problemami pojawiającymi się podczas laktacji. Dzięki naszemu wsparciu wiele kobiet pokonało problemy towarzyszące naturalnemu karmieniu.

W poradni laktacyjnej udzielamy fachowej pomocy, jeżeli:
  • masz trudności w przystawianiu dziecka do piersi, nie umiesz ocenić czy prawidłowo
    karmisz piersią,
  • bolą Cię piersi i są zaczerwienione, masz problemy z brodawkami,
  • dziecko jest niespokojne, płaczliwe podczas karmienia,
  • karmisz piersią długo i często, wprowadzasz dodatkowe pokarmy,
  • jesteś po cięciu cesarskim i nie karmisz piersią a chcesz,

to zgłoś się do naszej Poradni Laktacyjnej na Gajowej we Wrocławiu!

Poradnia Laktacyjna prowadzona jest przez Dorotę Fortunko (certyfikat Międzynarodowego Dyplomowanego Konsultanta Laktacyjnego IBCLC – 2008-2013, CDL certyfikowany doradca laktacyjny – certyfikat 2007-2014). Jej wieloletnie doświadczenie oraz zaangażowanie w poradni Laktacyjnej pomoże Ci rozwiązać problem z karmieniem piersią, żywieniem dziecka i uspokoić Ciebie i Maluszka.

Poradnia Laktacyjna mieści się przy ulicy Gajowej ⅓ we Wrocławiu, istnieje również możliwość wizyty domowej na terenie miasta Wrocław i okolic.

Na wizytę w poradni laktacyjnej można umówić się przez telefon pod numerem 601 157 159 lub 733 088 330. Poradnia Laktacyjna funkcjonuje 6 dni w tygodniu, jeżeli zachodzi taka potrzeba i jest to przypadek nagły porada może być udzielona również w niedziele.
W poradni laktacyjnej można wypożyczyć laktator Symphony firmy Medela i zakupić końcówki jednorazowe. Można również wypożyczyć wagę niemowlęcą, która jest niezbędna do kontroli masy dziecka.

Co zabrać na wizytę do poradni laktacyjnej?
  • książeczka zdrowia dziecka,
  • 2 pieluszki tetrowe, 2 podkłady jednorazowe
  • mile widziana obecność taty lub babci

Lepiej żeby dziecko nie było najedzone przed wizytą. W czasie wizyty w Poradni Laktacyjnej doradca laktacyjny zbiera wywiad, bada i waży dziecko, bada piersi u kobiety, mama pokazuje jak karmi dziecko i jak z nim postępuje. Rozwiązujemy problemy i uczymy postępowania w czasie karmienia. W poradni laktacyjnej wizyta trwa około godziny.

Jeżeli masz problem z karmieniem piersią i żywieniem dziecka – zadzwoń! Nasza Poradnia Laktacyjna FORTMEDICA we Wrocławiu Ci pomoże.

#
KONSULTACJE LAKTACYJNE

Pomagamy rodzicom poradzić sobie z problemami podczas laktacji.

#
WIZYTY DOMOWE

Podczas wizyt domowych wspieramy kobiety w karmieniu noworodka.

#
WYPOŻYCZALNIA LAKTATORÓW

Podczas całego okresu laktacji i karmienia.

Naturalne karmienie jest inwestycją w zdrowie dziecka, a dla kobiety szansą na zbudowanie niezwykłej więzi z maleństwem.
Adres:
Przychodnia NFZ
FORTMEDICA
Medyczne Centrum Rodzinne

– ul. Łubinowa 12/3
Wrocław 52-210

Szkoła Rodzenia

– ul. Gajowa 1/3 (boczna Dyrekcyjnej)
Wrocław 50-519

– ul. Łubinowa 12/3
Wrocław 52-210

Przychodnia

tel.: 733 083 330, 733 911 222

Szkoła Rodzenia

Email: rejestracja@fortmedica.pl

tel.: 727 400 310, 601 157 159

FB: Fortmedica Medyczne Centrum Rodzinne

Nr Konta Bankowego:
KONTO BANK MILLENIUM 67 1160 2202 0000 0004 5818 9089